Jistebník č. 315, 742 82 Jistebník

Velká cena malých zoologů Ostrava září 2022

Vítězové školního kola zeměpisné olympiády 

Dne 9. 9. 2020 se družstvo „Jistebničtí kapři“  složené z žáků 4. a 5. třídy (Matěj, Alexandra, Tereza, Lucie, Kryštof, Anna, Roman) zúčastnili soutěže Velká cena malých zoologů na téma Pod hladinou v Zoologické zahradě a botanickém parku v Ostravě.  

Po započtení času na trase a chyb při luštění kvízů a poznávaček "kapři" s přehledem obsadili 1. místo z celkového počtu 34 družstev. Žáci tak postoupili do finále soutěže, které proběhne v pátek 25. 9. 2020. 

Soutěžícím děkujeme za reprezentaci školy a přejeme hodně úspěchů ve finále!

  

V pondělí 27. ledna 2020 proběhlo školní kolo matematické Pytagoriády a úspěšným řešitelem se stal Peťa Kraus z 5. třídy, který díky tomu postupuje do okresního kola této soutěže.

Moc gratulujeme!

Logickáolypiáda 2019 - Kategorie A (3. - 5. třída)

Recitační soutěž - okrskové kolo

Butovická hvězdička - pěvecká soutěžDopravní soutěž mladých cyklistů

                                                                                                                           Okresní kolo odznaku všestrannosti olympijského vítěze

Žáci 9. třídy Jaroslav Honěk a Ondřej Stiler získali 2. a 3. místo v okresním kole. Jaroslav Honěk postupuje do krajského kola v Havířově. Oběma gratulujeme.

 

Krajské kolo soutěže v sólovém a komorním zpěvu

Žákyně 6. třídy Petra Němcová vyhrála krajské kolo pěvěcké soutěže a postupuje do celorepublikového finále. Držíme palce a moc gratulujeme.


Studénecký slavíček

Již třetím rokem vyhrál Ondřej Šíma několik kategorií pěvecké soutěže ve Studénce,

opět moc mu gratulujeme.
Farmář a jeho kamarádi

Z naší školy se umístili tito žáci:

1. místo v kat. 1. - 2. třída - Klaudie Štellnerová

3. místo v kat. 1. - 2. třída - Marie Mališová

1. místo v kat. 3. - 4. třída - Barbora Konečná


Studénecký slavíček

Již druhým rokem vyhrál Ondřej Šíma několik kategorií pěvecké soutěže ve Studénce,

moc mu gratulujeme a držíme palce do dalších ročníků.


Zvířátka na Jarošově statku

Tentokrát se žáci 1. stupně zúčastnili výtvarné a literární soutěže „Jarošův statek“. Do soutěže bylo zasláno 822 prací z celého kraje ze základních i základních uměleckých škol. Z našich žáků se v kategorii 1. a 2. tříd umístila na 1. místě Klaudie ŠTELLNEROVÁ, v kategorii 3. a 4. tříd se v první TOP desítce umístil Filip STILER.  


Dopravní soutěž v Odrách - okresní kolo

Po loňském méně úspěšném roce jsme letos vyhráli okrskové a okresní kolo v mladší kategorii. Podařilo se to družstvu ve složení: Lucie Zegzulková, Kateřina Buchová, Denis Willert a Matyáš Klepek. Výhra je pro nás o to cennější, neboť jsme porazili dvě družstva z  Oder, která mají výhodu trénovat na místním dopravním hřišti. Už asi víte, že soutěž spočívá ve vyřešení dopravních testů, jízdě zručností přes překážky, jízdě na dopravním hřišti a soutěžící musí ukázat své znalostí a dovedností ve zdravotní přípravě.

Za výhru jsme dostali diplomy a pěkné ceny, ale největší radost jsme měli z jízdy v elektromobilu, kterou jsme si všichni vyzkoušeli, je to opravdu pěkný zážitek.

Teď se budeme připravovat na krajské kolo, které bude 26. a 27. 5. ve Frenštátě pod Radhoštěm.                                                                                             Mgr. Naděžda Richtárová


Odznak Všestrannosti Olympijských Vítězů

"Odznak Všestrannosti Olympijských Vítězů založili olympijští šampioni v desetiboji Robert Změlík a Roman Šebrle s cílem motivovat děti ke sportu na základě vlastní zkušenosti. „Ve školním věku jsme zažili odznak zdatnosti a to nás vedlo nejen k desetiboji, ale ke konceptu sbírání odznaků a zlepšování se. Když se někdo zlepšuje, tak ho to motivuje. Má potom chuť sportovat,“ řekl Robert Změlík.

Školáci plní v rámci OVOV devět disciplín a k tomu jednu ze tří volitelných. Na základě zlepšování výkonů mohou získat bronzové, stříbrné, zlaté a diamantové odznaky. Ti nejnadanější mladí sportovci se přes školní a krajská kola mohou probojovat až do republikového finále, kde zažijí neopakovatelnou atmosféru velké sportovní akce a setkají se s desítkami olympioniků a sportovních osobností."

(zdroj: http://www.ceskosportuje.cz/sazkaolympijskyviceboj/ovov-zakladni-informace)

V této soutěži jsme získali dvě ocenění. Ondřej Stiler za  1. místo a Nikolas Klein za 3. místo.

 


Studénecký slavíček

Žák Ondřej Šíma získal cenu publika a cenu za zlaté pásmo v pěvěcké soutěži Studénecký slavíček.
Velká výtvarná soutěž Myslivost a lesní zvěř

Žákyně Klaudie Štellnerová se umístila na úžasném 2. místě ve Velké výtvarné soutěži žáků základních škol okresu Nový Jičín v kategorii 1. - 5. ročník.

 
Pythagoriáda

Žákyně Monika Štábová se umístila na krásném 6. - 9. místě Pythagoriády.


Recitační soutěž

Dne 16. 3. 2016 se žákyně Alice Ondovčáková (8. třída) umístila na 1. místě v okrskovém kole Recitační soutěže v Bílovci, a postoupila tak do okresního kola v Novém Jičíně.

 

Olympiáda v českém jazyce

Dne 16. 2. 2016 se žákyně Kristýna Máchová (9. třída) umístila na 19. - 23. místě v okresním kole Olympiády v českém jazyce v Novém Jičíně.