Jistebník č. 315, 742 82 Jistebník

Projekt Daruj škole knihu

Knihy, Čtení, Čtení Knihy, Číst, Studium, StudentVážení rodiče, čtenáři a přátelé školy,

jednou z našich priorit v současné době je vybudovat v dětech zájem o knihy, ukázat jim, jak jsou knihy v životě důležité a v neposlední řadě také to, že jim přinášejí poučení, informace, oddych, zábavu, spoustu dobrodružství, ale i únik před starostmi a mnoho dalšího. Abychom v dětech vybudovali trvalý vztah ke knize a podporovali čtenářství dětí, je zapotřebí neustále aktualizovat nabídku knih v naší školní knihovně a zlepšit žákům přístup k těmto knihám.

Jeden krok jsme udělali už v loňském školním roce, a to vybudování nové žákovské knihovny v prostorách PC učebny. Děti tak mají častější kontakt s knihami a denně o velké přestávce zde funguje výpůjční služba.

Dalším krokem by měla být obnova knižního fondu školní knihovny. Tento krok je však pro nás finančně velice náročný, proto bychom se rádi obrátili právě na Vás s prosbou o pomoc.

Pokud máte zájem podporovat v dětech zájem o knihy, můžete nám přispět darováním knihy do školní knihovny. A jak na to? Je to jednoduché. Kniha může být buď úplně nová, zakoupena v antikvariátu či vyřazena z domácí knihovny. Nemusí být tedy úplně nová, ale musí být zachovalá. Pokud si nevíte rady s výběrem knihy, můžete si projít seznam knih, které bychom v naší knihovně jistě uvítali (zveřejněn na webu školy, viz níže), nebo se poradit osobně či e-mailem s některou z našich vyučujících.

V každé darované knize by mělo být uvedeno jméno dárce knihy a datum věnování. Do knihy můžete samozřejmě připsat i nějaký vzkaz pro její budoucí čtenáře.

Předem všem dárcům knih děkujeme.

Mgr. Jana Kocichová

Seznam knih


Čtenářský deník pro rok 2018/2019

  • 6. třída zde
  • 7. třída zde
  • 8. třída zde
  • 9. třída zde

Čtěte instukce pod tabulkou.
Osnova čtenářského deníku zde.
Ukázky zdařilých deníku z loňského školního roku (držte se ovšem vašeho zadání)

Termíny odevzdání jednotlivých deníků budou upřesněny na základě dohody ve vyučování.

Vysvětlivky

K - titul je možno vypůjčit ve školní knihovně (o velké přestávce)
E - přímý odkaz na elektronickou verzi knihy